Repræsentantskab

Repræsentantskabet er valgt i 2019 og repræsenterer de 5 geografiske regioner/områder i henhold til foreningens vedtægter:

 

 

 

Region
Hovedstaden

Louise Manstrup
SPUC
(bestyrelse)
lom43@helsingor.dk

Mats Erlandsson
Job & Aktivitetscenter
Vestegnen
maerl@brondby.dk

Helle Ingemann
Cathrinegården
heinla@gladsaxe.dk

Thomas Hinsby
LAVUK
hinsby@lavuk.dk

Mette Brunberg
3Kløveren
mette.brunberg@regionh.dk

Mie Karleby
Kamager
(bestyrelse)
mie.karleby@regionh.dk

Region
Nordjylland

Hanne Majdecki
Thyværkstedet og Bjergbo
hm@thisted.dk

Mette Kirstine Kjeldsgaard
Sødisbakke
mekjm@rn.dk

Thomas P. Sørensen
Viften
tps-aeh@aalborg.dk

Tommy Tindahl
Center for døvblindhed og høretab
t.tindahl@rn.dk

Pia Kornø
Brønderslev Kommune
(bestyrelse)
Pia.Korno@99454545.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Region
Sjælland

Kirsten Skaue Jørgensen
Himmelev Behandlingshjem
ksj@regionsjaelland.dk  

Birthe S. Hansen
Voksen/handicap Ringsted
bish@ringsted.dk

Kjeld Saul
Bo/Naboskab Sydlolland
ksau@regionsjaelland.dk

Helle Birgitte Riis
Autismecenter Storstrøm
sphri@vordingborg.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Region
Midtjylland

Bente Østrup Brøgger
Borgercenter Vest,
Aarhus Kommune
benobr@aarhus.dk

Bitten Tobberup
Syddjurs Bo- og aktivitetstilbud
btsw@syddjurs.dk

Gine Nørager
Center for Socialt Udsatte, Randers Kommune
gine.norager@randers.dk

Simon Eg Severinsen
Specialområde Børn og Unge, Region Midtjylland
simon.severinsen@ps.rm.dk

Anne-Marie Kruse
Landsbyen Sølund
anne-marie.kruse@skanderborg.dk

 

 

 

 

Region
Syddanmark

Syrén Mortensen
ETAC
(bestyrelse)
anmor@esbjergkommune.dk

Jane D. Jensen
Børnehandicapområdet, Aabenraa Kommune
jdje@aabenraa.dk

Steen Boris Hansen
Botilbuddene Bosager/Flintholm
(bestyrelse)
sbha@sonderborg.dk

Lars Jarle Mikkelsen
Bifrost
lajmi@vejle.dk

Annette Kaad
Udviklingscenter Ribe
(suppleant bestyrelse)
anka@esbjergkommune.dk

Esther Hjorth Petersen
Handicap Løgumgård
(suppleant bestyrelse)
ehj@toender.dk